top of page
NORWAYNE INSIDERS
THE go-to website for everything Norwayne!

Fourth Grade
During February, the Fourth grade class participated in a budgeting project and needed to engineer a plan. The large marshmallows costed $30, small marshmallows cost $20, and the toothpicks are $5. They could only spend $200 for the first snowflake, and $500 for the second snowflake.

Fourth Grade Teachers
Mr. Mike Necko
Mr. Brian Miller
Mrs. Sabrina Brandenburg
Mrs. Donna Eggleston
bottom of page